„Worki Sztuki dla Środowiska”

„Worki Sztuki dla Środowiska”

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w wyjątkowym happeningu ekologicznym „Worki Sztuki dla Środowiska”, który odbędzie się w Światowy Dzień Ochrony Środowiska,
w środę 5 czerwca 2024 r. na tarnowskich ulicach!

W różnych miejscach Tarnowa zostaną rozstawione maszyny do szycia, przy których znani tarnowianie będą szyć ekoworeczki na warzywa i owoce. Zaprezentują oni jak samodzielnie wykonać ekoworeczek wielokrotnego użytku, którym można zastąpić jednorazowe opakowania i ograniczyć używanie foliowych woreczków w codziennym życiu. Wydarzenie ma na celu promocję recyklingu, ograniczanie używania plastiku, a przez to ochronę środowiska naturalnego.

Gdzie szyjemy?

od 12:00 do 14:00 (na trasie Szlaku Maszkaronów w Tarnowie)

 • Czytelnia Czasopism Bieżącychul. Krakowska
 • Pasaż Odkryć Centrum Nauki i Techniki, Rynek
 • Galeria Aniołowo, ul. Piekarska
 • Multimedialne Centrum Artystyczne, ul. Wałowa
 • Kawiarnia SOFA, ul. Wałowa
 • Tarnowski Teatr, ul. Mickiewicza

od 13:00 do 16:00

 • Pałac Młodzieży, ul. Piłsudskiego

od 17:00 do 19:00

 • Dom Kultury Westerplatte, ul. Westerplatte 

Ekoworeczki szyć będą m.in.

 • Pani Posłanka Urszula Augustyn
 • Pan Jakub Kwaśny, Prezydent Miasta Tarnowa
 • Pan Józef Gawron, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego
 • Pani Bogumiła Porębska, wieloletnia Zastępczyni Prezydenta Tarnowa
 • Pani Aneta Abram, dyrektorka Wydziału Edukacji UMT
 • Pan Marcin Sobczyk, dyrektor Wydziału Kultury UMT
 • Pani Lidia Jaźwińska, redaktorka Niezależnego Serwisu Informacyjnego KADR 
 • Pani Kinga Witek, prezeska Fundacji Współ-dzielnia,
 • Pan Robert Grabczyński, kierownik Rozwoju Sieci Ciepłowniczej, MPEC Tarnów
 • Pani Alicja Noga, opiekunka Pracowni Chemicznej, Pasaż Odkryć
 • Pani Beata Wrzos, opiekunka Pracowni Małej Inżynierii, Pasaż Odkryć
 • Pani Natalia Gurgul,instruktorka zajęć metodą Marii Montessori, Pasaż Odkryć
 • Pani Dorota Skowyra,terapeutka Warsztatów Terapii Zajęciowej
 • Pan Sławomir Sus, dyrektor Szkoły Szczepanika
 • Pani Iwona Gniewek, kierowniczka Pracowni Przemysłu Mody Szkoły Szczepanika
 • Pani Anna Szpala,nauczycielka Pracowni Fasonik w Pałacu Młodzieży 
 • Pani Dorota Omylska, kierowniczka Domu Kultury Westerplatte
 • Pani Agnieszka Szułakiewicz, edukatorka w Domu Kultury Westerplatte
 • uczniowie Szkoły Szczepanika i Liceum Sztuk Plastycznych
 • wychowankowie Warsztatów Terapii Zajęciowej (Galeria Aniołowo) 

Jeżeli chcieliby Państwo samodzielnie wykonać ekoworeczek wielokrotnego użytku – zachęcamy do obejrzenia tarnowskiego tutorialu Worki Sztuki. Jak uszyć ekoworeczek, który dostępny jest pod adresem https://youtu.be/5m7tjxGTZ3k?si=DX_fRbLGZMHQtp-p

Happening „Worki Sztuki dla Środowiska” odbywa się w ramach prowadzonej przez MPEC Tarnów Szkołę Szczepanika kampanii ekologicznej „Worki Sztuki” nagrodzonej tytułem najlepszej Eko Inicjatywy Małopolski 2023 w plebiscycie EKO HERO Małopolski, organizowanym  przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Gazetę Krakowską. W ramach kampanii „Worki Sztuki” z ofiarowanych przez mieszkańców Tarnowa firanek kreatywni uczniowie tarnowskiej Szkoły Szczepanika uszyli dotąd 1330 ekoworeczków wielokrotnego użytku, wszystkie zostały rozdane tarnowianom w 694. rocznicę urodzin Tarnowa, 7 marca 2024 r.

Organizatorzy i partnerzy happeningu „Worki Sztuki dla Środowiska” MPEC Tarnów, Szkoła Szczepanika, Pralnia Ekologiczna PERS, Dom Kultury Westerplatte, Galeria Aniołowo, Kawiarnia Lawenlove, Warsztaty Terapii Zajęciowej SOSW, Czytelnia Czasopism Bieżących, Miejska Biblioteka Publiczna, Multimedialne Centrum Artystyczne, Biuro Wystaw Artystycznych, Pasaż Odkryć Centrum Nauki i Techniki, Pałac Młodzieży, Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, Kawiarnia SOFA, Liceum Sztuk Plastycznych, Fundacja Współ-dzielnia.

Serdecznie zapraszam Państwa do udziału w happeningu!

Magdalena Drobot
Kierowniczka Działu Sprzedaży
MPEC S.A. w Tarnowie

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545