Wycieczka do Auschwitz-Birkenau

Wycieczka do Auschwitz-Birkenau

NOC, NOC BEZ KOŃCA, ŚWITU NIE MA….

Tak o niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz, miejscu, które dziś dostarcza nam mocnego ładunku wzruszeń, refleksji, smutku i bólu, napisał jego były więzień Tadeusz Borowski.

29 września uczniowie klas ósmych z wychowawczyniami panią Dorotą Sudoł i panią Marzeną Żmudą oraz opiekunkami panią Renatą Brzezińską i panią Anną Janus zapoznali się z historią obozu, który stał się symbolem Holokaustu europejskich Żydów i nazistowskich zbrodni popełnionych na Polakach, Romach i innych narodowościach. Z wielkim zainteresowaniem i skupieniem wysłuchaliśmy słów przewodników, którzy oprowadzili nas po udostępnionych obiektach oraz terenach byłych obozów Auschwitz I i Auschwitz – II Birkenau.

Ta lekcja historii na długo pozostanie w naszej pamięci.

Renata Brzezińska

fot. Dorota Sudoł, Renata Brzezińska i Marzena Żmuda

Skip to content