Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni

Noc z 10/11 stycznia 2019 r. uczniowie klasy I c i IV b wraz z p. Kierońskim, wychowawcami i rodzicami spędzili w Kopalni Soli w Bochni. Podczas zwiedzania wzbogaconego ciekawymi efektami multimedialnymi uczniowie zapoznali się z tradycjami wydobycia soli w Polsce oraz historią kopalni. W czasie wolnym korzystali z boiska, placu zabaw oraz sali tanecznej. Różne formy aktywności oraz nocleg w komorach solnych miały także walor zdrowotny, gdyż odbywały się w miejscu o szczególnym mikroklimacie.

Jarosław Zakrzewski