Wycieczka do Pacanowa – klasy 2b i 3b

Wycieczka do Pacanowa – klasy 2b i 3b

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie to miejsce, które w piątek 19 listopada odwiedziły klasy 2b i 3b. Uczniowie mieli okazję przenieść się w bajkowy świat i poznać bliżej jego bohaterów.

Jednym z punktów wycieczki było uczestnictwo w warsztatach „Wybuchowa nauka”. Dzieci obserwowały eksperymenty z wykorzystaniem ciekłego azotu. Chociaż wywołane przez prowadzącego zjawiska wyglądały magicznie, nie były bajką, a czystą nauką. Uczniowie poznali pojęcie kuchni molekularnej, a nawet udało im się skosztować jednej z potraw przygotowanych według jej zasad – pysznych truskawkowych lodów.

Wycieczka była świetną zabawą i nauką.

Wioletta Ruszczyńska

fot. Wioletta Ruszczyńska i Dorota Kwiek

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545