8 maja uczniowie klas drugich i trzecich wraz z wychowawcami i nauczycielami uczestniczyli w wyjątkowej wycieczce do gospodarstwa ekologicznego w Rzuchowej. Wyjazd odbył się w ramach „Programu dla szkół”, finansowanego ze środków Unii Europejskiej oraz budżetu krajowego.
Była to okazja do nauki poprzez zabawę, aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu oraz poznania zasad zdrowego odżywiania i funkcjonowania gospodarstwa rolnego. 🌱
Podczas pobytu uczniowie:
🥪 samodzielnie przygotowywali zdrowe kanapki,
🍯 degustowali miody, konfitury i świeży koktajl,
🍎 poznawali sposoby uprawy owoców, warzyw i ziół oraz produkcji wyrobów mlecznych,
🚜 oglądali dawne narzędzia rolnicze, inspekty i grządki,
🐇 mieli okazję pogłaskać zwierzęta hodowlane,
🐝 odwiedzili pasiekę i uczyli się rozpoznawania roślin.
Wyjazd dostarczył dzieciom wielu pozytywnych wrażeń, nowej wiedzy i radości ze wspólnie spędzonego czasu. Serdecznie dziękujemy organizatorom oraz gospodarzom za atrakcyjne i wartościowe przygotowanie pobytu w gospodarstwie ekologicznym! 😊
red. Jarosław Zakrzewski



























fot. Anna Jasiak, Wioletta Ruszczyńska, Anna Pędrak, Agnieszka Chochołowicz i Jarosław Zakrzewski


