Wycieczka klas 8c i 7d

Wycieczka klas 8c i 7d

14 czerwca uczniowie klas 8c i 7d wraz z wychowawczyniami oraz panią Anną Janus i Moniką Łobodą wybrali się na wycieczkę do Tuchowskiego Lasu i Rodzinnego Parku Rozrywki „Dudek” w Burzynie.

W lesie przeszliśmy ścieżką dydaktyczną „Tuchowski Las”, wytyczoną w formie pętli o długości ponad 4 km. Pierwszy przystanek zrobiliśmy przy stawach, gdzie czekały na nas: mostek do obserwacji płazów, dwie altany wypoczynkowe a także dendrofon oraz przepiękny, zielony o tej porze roku, las. Po godzinnym odpoczynku wyruszyliśmy dalej, idąc ścieżką w lesie mieszanym, później wśród pól, skąd rozciągał się piękny widok na wzniesienia Pogórza Ciężkowickiego. Kolejnym przystankiem podczas wędrówki było miejsce historyczne – cmentarz wojenny nr 164 z okresu I wojny światowej. Do parkingu, na którym czekał na nas autokar, doszliśmy dalej ścieżką przez zalesiony wąwóz.

Druga atrakcja naszej wycieczki to pobyt w Rodzinnym Parku Rozrywki „Dudek” w Burzynie, gdzie  bardzo miło spędziliśmy czas. Były kiełbaski z grilla, trasa w parku linowym, strzelanie z wiatrówki, gra w piłkę nożną i siatkową oraz wylegiwanie się na kocykach. Pogoda dopisała!

                                                                      Renata Brzezińska i Mariola Czuba

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545