Wycieczka klas siódmych w Góry Świętokrzyskie

Wycieczka klas siódmych w Góry Świętokrzyskie

W dniach 14 – 15 maja uczniowie klas siódmych z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce w Góry Świętokrzyskie.

W pierwszym dniu spacerowaliśmy trasą ścieżki dydaktycznej na terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego, podziwialiśmy gołoborza z platformy widokowej, zwiedzaliśmy klasztor na Świętym Krzyżu, odwiedziliśmy Kaplicę Oleśnickich z relikwiami Krzyża Świętego, wspinaliśmy się na wieżę klasztorną, zeszliśmy do krypty, w której znajduje się trumna ze  zmumifikowanymi zwłokami Jeremiego Wiśniowieckiego, a potem zatrzymaliśmy się na chwilę przy Pielgrzymie Świętokrzyskim Emeryku. Mieliśmy również okazję zobaczyć ok. 700 – letni dąb Bartek, jeden z najstarszych i najbardziej znanych drzew w Polsce, a potem zwiedzić zakamarki ruin huty żelaza w Samsonowie.  Sitkówka – Nowiny, miejscowość gdzie nocowaliśmy w schronisku młodzieżowym, przywitała nas deszczem i pięknymi tęczami.

W drugim dniu wycieczki najpierw odwiedziliśmy Centrum Nauki Leonardo da Vinci, żeby zwiedzić dwie wystawy „Człowiek – niezwykła maszyna” i „Człowiek – trybik w machinie przyrody”, potem  zwiedzaliśmy ruiny Zamku Królewskiego w Chęcinach. Mieliśmy okazję usłyszeć o skarbach przechowywanych kiedyś w zamku, zobaczyć pokaz tańców dworskich i podziwiać widok z wieży zamkowej. Przed powrotem do Tarnowa zatrzymaliśmy się w Kielcach na spacer ścieżkami parku otaczającego Rezerwat Przyrody i amfiteatr Kadzielnia.

Wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń.

Dorota Sudoł

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545