Wycieczka klas VIII do Krakowa

Wycieczka klas VIII do Krakowa

W piątek, 12 października klasy ósme uczciły Dzień Edukacji Narodowej wycieczką do Krakowa.

Uczniowie zwiedzili Aptekę Pod Orłem – jeden z oddziałów Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. W czasie okupacji hitlerowskiej była to jedyna apteka w getcie krakowskim. Prowadził ją Tadeusz Pankiewicz, Polak mieszkający w granicach getta, odznaczony medalem „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata” za działalność na rzecz pomocy i ratowania Żydów.

Uczniowie mogli też zwiedzić studio telewizyjne. Tajniki telewizyjnej sztuki wyjaśniał im pan Jerzy Kramarczyk – „człowiek o wielu głosach”, aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, znany dzieciom jako Smerf Cherlak, Strażak Sam i Listonosz Pat, którym użyczył swojego głosu (w dwóch ostatnich bajkach wszystkim postaciom). Uczniowie zobaczyli studio programu „36,6o C” i zwiedzili plany seriali „Szpital” i „Szkoła”. Dowiedzieli się jak montowane są programy i w jaki sposób przebiega ich realizacja w reżyserce. Mieli też możliwość nagrania własnego talk-show i przekonania się, że praca po obu stronach kamery jest bardzo ciekawa, ale niełatwa.

Dorota Sudoł

fot. Dorota Sudoł

fot. Anna Damian

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545