Wycieczka na Pogórze Ciężkowickie

Wycieczka na Pogórze Ciężkowickie

W dniach 7-8 czerwca uczniowie klas szóstych oraz klasy 7d wraz z wychowawczyniami oraz p A. Janus przebywali we wsi Jamna na Pogórzu Ciężkowickim.

W pierwszym dniu pobytu odwiedziliśmy Kościół MB Jamneńskiej, Sanktuarium Dominikańskie oraz pamiątkowy obelisk upamiętniający pacyfikację wsi w 1944 roku. Z wieży widokowej przy bacówce podziwialiśmy wspaniałą panoramę, a dzień zakończyliśmy grillem oraz wspólnym meczem siatkówki.

W kolejnym dniu odwiedziliśmy Park Zdrojowy w Ciężkowicach, w którym skorzystaliśmy z hydroterapii, tężni oraz przeszliśmy przez arboretum. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w rezerwacie Skamieniałe Miasto, gdzie podziwialiśmy niezwykle formacje skalne.

Marzena Żmuda

fot. Beata Rynkar i Dorota Sudoł

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545