Wycieczka uczniów klasy I b do Niedzicy i Czorsztyna

Wycieczka uczniów klasy I b do Niedzicy i Czorsztyna

W piękny czerwcowy poranek uczniowie klasy I b y opiekunkami pp. L. Gawendą i R. Urjasz  wyruszyli na wycieczkę krajoznawczą. Celem  wyprawy były tereny określane mianem Polskiego Spisza. Kultura ludowa Spisza, z pochodzenia m.in. góralska, a poddana przez stulecia wpływom węgierskim i słowackim, jest w skali Polski unikatowa.

Zwiedziliśmy zamek w Niedzicy, który jest zabytkiem o długiej i intrygującej historii.  Odwiedziliśmy także zaporę na Dunajcu. Następnie stateczkiem wycieczkowym przepłynęliśmy przez Jezioro Czorsztyńskie i odwiedziliśmy ruiny polskiej warowni. Dzielni woje z klasy I b stoczyli tam zacięta walkę na miecze. Odbyło się także ślubowanie i pasowanie na rycerza.

Na zakończenie wycieczki smakowaliśmy pysznych lodów  i pierogów  z oscypkami  J w Szczawnicy.

Wyjazd dostarczył nam wiele emocji, poszerzył także wiedzę o tym ciekawym zakątku Polski.

Foto – relacja autorstwa O. Rabiasz, A. Wachowicz, R. Urjasz.

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545