XVII edycja Dyktanda Ortograficznego „O złote pióro”

XVII edycja Dyktanda Ortograficznego „O złote pióro”

Już po raz siedemnasty odbyło się dyktando ortograficzne „O złote pióro” organizowane przez Zespół Szkół Ekonomiczno – Ogrodniczych w Tarnowie. Jeszcze nigdy nie udało się go napisać bezbłędnie. W tym roku było wyjątkowe trudne. Najwięcej kłopotów sprawiły nazwy miejscowości jak np. Rzeżęcin, Żyrzyn, Mrzeżyno i nazwy przyrodniczo – botaniczne, takie jak krupówka, stulisz lekarski, nostrzyk żółty, hyzop, zarzyczka czy też pszonak i hołoszeń. Nie brakowało też popularnych wśród młodzieży słów: „chilloutu” i „realu”.
Wśród 63 uczestników była także reprezentantka naszego gimnazjum, uczennica kl. II a Ewelina Mikrut, która poradziła sobie bardzo dobrze z ortograficznymi „łamańcami”. Gratulujemy!
Miło nam także, że wśród studentów II miejsce zajęła Kinga Siedlik – studentka III roku filologii polskiej studiów pierwszego stopnia PWSZ, absolwentka naszego gimnazjum.

Foto http://www.tarnow.pl

Skip to content