Zaczarowany tydzień w świetlicy szkolnej

Zaczarowany tydzień w świetlicy szkolnej

W dniach 5-9 marca 2018 r. w świetlicy szkolnej odbył się „Zaczarowany tydzień”. Podczas wspólnego czytania wychowankowie słuchali baśni, bajek oraz legend wygłaszanych przez wychowawców świetlicy.

Codzienne czytanie rozpoczęło się krótkim wykładem na temat fikcji i rzeczywistości. Słuchanie znalazło wielu zwolenników, którzy chętnie brali udział w zajęciach. Po lekturze wychowankowie wykonywali prace plastyczne za pomocą różnych technik. Odbywały się również długie rozmowy na temat usłyszanych tekstów. Dzieci poznały m.in. „Syrenę” i „Dzielną kasztelankę” ze zbioru „Klechdy domowe, podania i legendy polskie” H. Kostyrko oraz wybrane baśnie C. H. Andersena. Każdy znalazł swojego ulubionego bohatera oraz mógł wypowiedzieć się na jego temat.

Celem wydarzenia było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie postaw moralnych oraz zapoznanie uczniów z twórczością kierowaną do dzieci. Poprzez codzienne czytanie mamy nadzieję zachęcić wychowanków  do samodzielnego pogłębienia tematu. Wydarzenie podkreśla również znaczenia głośnego czytania dzieciom przez rodziców czy nauczycieli. Ważne, aby ci mieli świadomość, że czytanie dzieciom na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.

Monika Dalczyńska

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545