Zajęcia bębniarskie w świetlicy szkolnej

Zajęcia bębniarskie w świetlicy szkolnej

Od stycznia b.r. w naszej świetlicy prowadzone są zajęcia gry na afrykańskich bębnach djembe (wym. dżembe). Na pierwszych zajęciach uczniowie dowiedzieli się, z czego zbudowany jest bęben, jak wydobywać podstawowe dźwięki, jak poprawnie trzymać instrument oraz uczestniczyli w zabawach muzyczno-ruchowych. Podczas zajęć uczymy się prostych rytmów, tworzymy ilustrację muzyczną do opowiadanych historii, gramy indywidualnie, z podziałem na role oraz grupowo. Przy okazji dzieci zapoznają się z elementami kultury zachodniej Afryki, geografią tego regionu, występujących tam zwierzętach i roślinach. Zajęcia mają służyć nie tylko nauce gry, ale również integracji grupy, uczą współpracy, tolerancji, uwrażliwiają na otaczający nas świat dźwięków oraz paradoksalnie wyciszają i relaksują.

Magdalena Czarniecka

fot. Kinga Bacik

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545