Zbiórka darów dla Polaków na Kresach

Zbiórka darów dla Polaków na Kresach

Nasza szkoła wraz z Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo Wschodnich oddział w Tarnowie organizuje doroczną zbiórkę świątecznych darów dla Polaków mieszkających na Ukrainie.

Wielu pozostałych na Kresach  naszych Rodaków liczy na naszą pomoc materialną zwłaszcza w okresie Świąt Bożego Narodzenia.  Prezenty otrzymane z Ojczyzny oraz serdeczne życzenia są niezwykle ważnym momentem łączącym nas – wszystkich Polaków rozdzielonych historią.

Po raz kolejny zwracamy się z prośbą o zorganizowanie i przekazanie świątecznych paczek  dla naszych Rodaków, żyjących  poza granicami swojej ojczyzny często w trudnych warunkach materialnych. Pragniemy, by  również i tegoroczna  zbiórka, była szczególnym wyrazem naszej solidarności i szczerej pamięci dla  żyjących tam wielu rodzin czy osób starszych i chorych.

Zbiórka darów obejmuje:

  • słodycze (tj. czekolady, cukierki);
  • kawa, herbata, kakao;
  • konserwy, olej, cukier, ryż, makarony;
  • środki czystości, pieluchy pampersy (wszystkie rozmiary);
  • wyprawki szkolne, a szczególnie zabawki.

Termin: Prosimy o przekazywanie darów do dnia 4 grudnia 2017 r.

Miejsca przekazywania darów:

  • biblioteka szkolna lub gabinet pedagoga szkolnego (p. Magdaleny Szpunar – sala nr 20 na II piętrze w nowym skrzydle).

Efekty przeprowadzonej zbiórki i relację z tegorocznego wyjazdu na Kresy będzie przedstawiać zaprzyjaźniona stacja Telewizja Tarnowska TV.

OTWÓRZ SERCE POLAKA I OBDARUJ RODAKA!

Magdalena Szpunar

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545