Zima zawitała do świetlicy szkolnej

Zima zawitała do świetlicy szkolnej

Chociaż kalendarzowa zima rozpocznie się 22 grudnia, to w naszej świetlicy już można poczuć zimową aurę. Uczniowie z wielką radością uczestniczyli bowiem w przygotowanych przez wychowawców różnorodnych zajęciach inspirowanych tą piękną i mroźną porą roku.

W trakcie zajęć edukacyjno – wychowawczych dzieci obserwowały i omawiały zmiany zachodzące zimą w przyrodzie oraz rozwiązywały zagadki, rebusy i krzyżówki o tematyce zimowej. Uczestniczyły także w rozmowach i pogadankach mających na celu uwrażliwienie dzieci na niesienie pomocy ptakom i zwierzętom zimową porą. 

Dzieci oglądały następujące prezentacje multimedialne o tematyce zimowej:

„Zima – jak powstaje śnieg?”

”Sposoby zwierząt na przetrwanie zimy”

W czasie zajęć czytelniczych uczniowie czytali i omawiali wspólnie z wychowawcami następujące wiersze tematycznie związane z zimą:

  • B. Forma  „Zima”
  • T. Śliwiak „Śnieg, śnieg…”
  • T. Kubiak „Biegały ptaszki”

W trakcie zajęć plastyczno – technicznych dzieci wykonały różnymi technikami plastycznymi zimowe bałwanki, które ozdobiły według własnej inwencji twórczej. Dzieci wycinały także z białego kartonu płatki śniegu różnej wielkości i kształtu.

Prace plastyczne naszych wychowanków posłużyły do wykonania gazetki ściennej „Zima” i zostały wyeksponowane w galerii prac uczniów na korytarzu szkolnym.

W trakcie zajęć muzycznych uczniowie  śpiewali piosenki o tematyce zimowej:

  • „Zima lubi dzieci”
  • „Pada śnieg”

Małgorzata Fal

fot. Kinga Bacik

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545