Znicz pamięci zapalony na grobie Klementyny Hoffmanowej w Paryżu

Znicz pamięci zapalony na grobie Klementyny Hoffmanowej w Paryżu

W dniu 6 stycznia 2024 r. został zapalony znicz pamięci na grobie patronki Klementyny Hoffmanowej, co ma szczególne znaczenie w odniesieniu do obchodzonej rocznicy 170-lecia powstania naszej szkoły. Było to możliwe dzięki współpracy z Panem dr Andrzejem Dembińskim, który w tym czasie przebywał w Paryżu na cmentarzu Père Lachaise. Jest to bardzo piękny i wzruszający gest oraz symbol międzypokoleniowej pamięci historycznej i patriotycznej.

Relacja Pan Andrzeja Dembińskiego z pobytu przy grobie Klementyny Hoffmanowej. „Wróciłem z cmentarza Père Lachaise w Paryżu. Byliśmy na grobie Hoffmanowej. Jest piękny i wzruszający. Zapaliliśmy znicze biały i czerwony i zawiązaliśmy biało-czerwoną wstążkę na rękach dzieci na pomniku nagrobnym”.

Magdalena Szpunar

zapalenie znicza pamięci na grobie patronki naszej Szkoły Klementyny Hoffmanowej

fot. i video p. Andrzej Dembiński

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545