Festiwal Zawodów w Małopolsce 2022

Festiwal Zawodów w Małopolsce 2022

Kilkanaście tysięcy małopolskich uczniów w tym 44 uczniów z naszej szkoły z klas VIII ac, VIII b  oraz VIII d wraz z wychowawcami  odwiedziło  w dniu 26 kwietnia 2022 r., Festiwal Zawodów w Krakowie, który w br. odbywał się hali w Tauron Arena w Krakowie.

„Festiwal Zawodów to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Formuła Festiwalu ma charakter branżowy i polega na prezentacji zawodów, w których kształcą szkoły zawodowe oraz szkoły wyższe. Prezentacje uzupełniają przedstawiane przez małopolskich przedsiębiorców możliwości zatrudnienia w danym zawodzie. Festiwal, na przestrzeni lat, stał się ważnym miejscem spotkań uczniów, podejmujących decyzję o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej na poziomie szkoły ponadpodstawowej i często także o wstępnym wyborze zawodu, jaki będą wykonywać w życiu”.

Cytat z: https://zawodowa.malopolska.pl/festiwal-zawodow

W ramach Studia Zawodów 26 kwietnia uczniowie mogli zapoznać się online z zawodami ze stref: mechaniczno-transportowej, rolniczo-leśnej, elektroniczno-informatycznej, turystyczno-gastronomicznej, a 27 kwietnia, można było odwiedzić strefy: medyczno-społeczną, handlowo-usługową, budowlaną, energetyczną, chemiczną oraz mundurową – https://zawodowa.malopolska.pl/festiwal-zawodow/fz-2022

Przez dwa dni szkoły zawodowe, szkoły wyższe oraz przedsiębiorcy z Małopolski prezentowali swoją ofertę :

Podobnie jak w ubiegłych latach, podczas Festiwalu, można było skorzystać z pomocy wykwalifikowanych doradców zawodowych, którzy przeprowadzali ocenę indywidualnych predyspozycji i sugerowali najodpowiedniejszą ścieżkę kształcenia. Podczas Targów odbyły się również wydarzenia towarzyszące w formie konferencji/seminariów i warsztatów tematycznych skupiających przedstawicieli rynku pracy i edukacji.

Film promujący Festiwal Zawodów 2022: https://zawodowa.malopolska.pl/festiwal-zawodow/fz-2022

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545