Bezpieczny wakacyjny odpoczynek – kreatywne zajęcia o tematyce profilaktycznej

Drodzy Uczniowie?

Zbliżają się wakacje, które są czasem odpoczynku, słonecznej pogody i zabawy. W związku z tym przygotowaliśmy dla Was zajęcia profilaktyczne o bezpiecznych zabawach w czasie wakacji.

Z tych zajęć dowiecie się jak  unikać zagrożeń i bezpiecznie wypoczywać w czasie wakacji oraz jakich zasad należy przestrzegać podczas uprawiania sportów wodnych, zabaw nad rzeką, wycieczek górskich i leśnych oraz innych formach wypoczynku.

Na początek zapoznajcie się z filmem ”Bezpieczne wakacje”:

Z tego filmiku dowiecie się jak należy bezpiecznie wypoczywać nad wodą:

Natomiast te filmiki zapoznają Was z zasadami bezpieczeństwa podczas górskich wycieczek:

Z tego filmiku dowiecie się jak należy zachowywać się w lesie podczas wakacyjnych wędrówek:

Ten filmik utrwali Waszą wiedzę na temat bezpiecznych zachowań podczas ruchu drogowego:

Z tej prezentacji dowiecie się o zasadach bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze:

Również przebywając w domu musicie pamiętać o kilku ważnych rzeczach dotyczących Waszego bezpieczeństwa i tego dowiecie się oglądając ten filmik:

Podczas wakacyjnego  odpoczynku powinniście pamiętać także o ważnych numerach alarmowych, które należy zapamiętać i korzystać z nich, gdy będzie Wam grozić niebezpieczeństwo:

A teraz obejrzyjcie film animowany „ATRAKCJE W BEZPIECZNE WAKACJE”, z którego dowiecie się  o różnych formach wakacyjnego odpoczynku oraz filmik ”Bezpieczne wakacje – Dzieci uczą”

Czas już na zajęcia muzyczne???

Posłuchajcie kilku piosenek związanych z latem i bezpiecznymi wakacjami:

A teraz nadszedł czas na zasłużony odpoczynek i zbieranie sił na przyszły rok szkolny.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM DZIECIOM SŁONECZNYCH WAKACJI, BEZPIECZNEGO ODPOCZYNKU I WIELU NIEZAPOMNIANYCH PRZYGÓD PODCZAS LETNICH WOJAŻY.

Pozdrawiamy Was ciepło i serdecznie?