Dzień Dziecka w świetlicy szkolnej

Zbliża się Międzynarodowy Dzień Dziecka, który przypada 1 czerwca.  Jest to święto wszystkich dzieci na całym świecie. W związku z tym wychowankowie świetlicy uczestniczyli  w różnorodnych  zajęciach, konkursach i zabawach zorganizowanych przez wychowawców świetlicy z okazji  Dnia Dziecka.

ZAJĘCIA PLASTYCZNE:

• Wykonanie z kolorowych pianek letnich widoczków.
  • Wycinanie różnobarwnych kwiatów i serduszek.
  • Malowanie obrazków związanych z Dniem Dziecka

ZABAWY RUCHOWE  I TEMATYCZNE:

• Zabawy zręcznościowe: gra w kręgle.
  • Zabawy z chustą animacyjną..
  • Zabawy ruchowe przy muzyce.
  • Gra ruchowa „Wygibajtus”.
  • Budowle konstrukcyjne z klocków.

Odbył się również „TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH ORAZ STOLIKOWYCH”. Dzieci grały zespołowo i indywidualnie w następujące gry:

• „Chińczyk”
  • „Warcaby”
  • „Szachy”
  • „Grzybobranie”
  • „Gorący ziemniak”

Uczniowie układali na czas puzzle o różnej tematyce.

W czasie zajęć muzycznych wychowankowie świetlicy śpiewali ulubione piosenki.

Prace plastyczne uczniów posłużyły do wykonania gazetek ściennych tematycznie związanych z Dniem Dziecka.

Z okazji Dnia Dziecka wychowawcy świetlicy  zorganizowali dla wychowanków wyjście do Biblioteki Miejskiej w Tarnowie. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach plastycznych, podczas których projektowali zakładki do książek i ozdabiali je według własnej inwencji twórczej, jak również projektowali pismo obrazkowe. Brali także udział w zajęciach ruchowo-tanecznych.

WSZYSTKIM UCZNIOM ŻYCZYMY RADOSNEGO DNIA DZIECKA !!!

Małgorzata Fal