Dzień Dziecka w świetlicy szkolnej

Dzień Dziecka w świetlicy szkolnej

Zbliża się Międzynarodowy Dzień Dziecka, który przypada 1 czerwca.  Jest to święto wszystkich dzieci na całym świecie. W związku z tym wychowankowie świetlicy uczestniczyli  w różnorodnych  zajęciach, konkursach i zabawach zorganizowanych przez wychowawców świetlicy z okazji  Dnia Dziecka.

 ZAJĘCIA PLASTYCZNE:

 • Wykonanie z kolorowych pianek letnich widoczków.
 • Wycinanie różnobarwnych kwiatów i serduszek.
 • Malowanie obrazków związanych z Dniem Dziecka

 ZABAWY RUCHOWE  I TEMATYCZNE:

 • Zabawy zręcznościowe: gra w kręgle.
 • Zabawy z chustą animacyjną..
 • Zabawy ruchowe przy muzyce.
 • Gra ruchowa „Wygibajtus”.
 • Budowle konstrukcyjne z klocków.

Odbył się również „TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH ORAZ STOLIKOWYCH”. Dzieci grały zespołowo i indywidualnie w następujące gry:

 • „Chińczyk”
 • „Warcaby”
 • „Szachy”
 • „Grzybobranie”
 • „Gorący ziemniak”

Uczniowie układali na czas puzzle o różnej tematyce.

W czasie zajęć muzycznych wychowankowie świetlicy śpiewali ulubione piosenki.

Prace plastyczne uczniów posłużyły do wykonania gazetek ściennych tematycznie związanych z Dniem Dziecka.

Z okazji Dnia Dziecka wychowawcy świetlicy  zorganizowali dla wychowanków wyjście do Biblioteki Miejskiej w Tarnowie. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach plastycznych, podczas których projektowali zakładki do książek i ozdabiali je według własnej inwencji twórczej, jak również projektowali pismo obrazkowe. Brali także udział w zajęciach ruchowo-tanecznych.

WSZYSTKIM UCZNIOM ŻYCZYMY RADOSNEGO DNIA DZIECKA !!!

Małgorzata Fal

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545