Koncert szkolnego chóru „Allegretto” w rocznicę Święta Odzyskania Niepodległości

Koncert szkolnego chóru „Allegretto” w rocznicę Święta Odzyskania Niepodległości

W niedzielę, 10 listopada b.r. w kościele Dobrego Pasterza w Tarnowie odbył się koncert  organizowany przez Grupę Rekonstrukcyjną 16. Pułku Piechoty Ziemi Tarnowskiej. Był to montaż słowno – muzyczny, do którego zaproszony został nasz dziewczęcy chór szkolny. Towarzyszył im zespół akompaniujący złożony z czterech trębaczy, dwóch skrzypaczek i organów. W takim zespole chór „Allegretto” wystąpił po raz pierwszy. Wykonaliśmy cały zestaw pieśni patriotycznych znanych i mniej znanych. Tego wieczoru, w wigilię  Święta Odzyskania Niepodległości w kościele zgromadziło się bardzo wiele osób, a występ odebrany został ciepło i z dużym wzruszeniem. Tym koncertem nasz chór szkolny zakończył udział w tegorocznej edycji projektu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska 2019.

Dla zainteresowanych dołączamy nagranie z tej uroczystości – kliknij tutaj.

Joanna Stępień

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545