Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych

Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych

W miesiącu maju obchodzone są Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych. Liczne wydarzenia o charakterze kulturalnym, edukacyjnym i sportowym organizowane w tym czasie w naszym mieście mają za zadanie uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby drugiego człowieka oraz kształtowanie postawy życzliwej akceptacji wobec osób niepełnosprawnych. Niestety w tym roku żadna z zaplanowanych imprez nie odbyła się i nie odbędzie z powodu obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Pomimo niesprzyjających warunków niech miesiąc maj pozostanie miesiącem, w którym zwracamy szczególną uwagę na problemy osób niepełnosprawnych. W związku z tym zachęcam wszystkich do przeczytania opracowania „Jak zachowywać się wobec osoby niepełnosprawnej, czyli krótka lekcja savoir vivre” – do pobrania.

Katarzyna Kamińska

Skip to content