Warsztaty zawodoznawcze

20 marca grupa uczniów z klas ósmych uczestniczyła w ciekawych warsztatach zawodoznawczych zorganizowanych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tarnowie-Mościcach. Uczniowie mogli zapoznać się ze specyfiką zawodów mechanika pojazdów samochodowych,, elektryka, spawalnika, ślusarza czy kowala). Bardzo ciekawym doświadczeniem był pokaż metod spawania z wykonaniem płyty wiertarskiej uchylnej oraz wykonanie złącz spawalnych w różnych metodach tj. TIG, MAG, MIG, MMA , spawanie acetylo-tlenowe. W pracowni kulinarnej uczestnicy mieli możliwość wykonania pysznych babeczek i ostrych kulek serowych.

Te wspaniałe warsztaty były zorganizowane były o oparciu program Centrum „EDUaktywni”, mający na celu propagowanie wśród młodzieży kształcenia technicznego i branżowego.

Opracowanie: Magdalena Szpunar – doradca zawodowy