Wielkanoc tuż, tuż

Wielkanoc tuż, tuż

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne, które są czasem wiary, nadziei, miłości oraz radości. Również w świetlicy szkolnej można już poczuć wielkanocną atmosferę. W tym przedświątecznym okresie wychowankowie naszej świetlicy uczestniczyli bowiem w różnorodnych zajęciach inspirowanych tymi świętami.

Na zajęciach edukacyjnych dzieci omawiały wspólnie z wychowawcami tradycje i zwyczaje wielkanocne. Rozwiązywały quiz wielkanocny oraz zagadki i krzyżówki świąteczne. Poznały również symbolikę wielkanocnej święconki oraz różne sposoby ozdabiania wielkanocnych pisanek.

Uczniowie oglądali wielkanocne prezentacje multimedialne.

W trakcie zajęć czytelniczych uczniowie czytali następujące wiersze o tematyce wielkanocnej:

P. Beręsewicz „Wielkanoc”

E. Skarżyńska „Wielkanocny stół”

D. Gellner „Pisanki”

M. Terlikowska „Śmigus  Dyngus”

Najwięcej radości  sprawiły dzieciom zajęcia plastyczno – techniczne, podczas których wykonywały wielkanocne ozdoby. Powstały wielobarwne pisanki wykonane różnymi technikami plastycznymi. 

Z kartonu dzieci wycięły wielkanocnego  zajączka.  Na gałązkach wierzbowych zostały zawieszone kolorowe pisanki. Uczniowie kolorowali pastelami wielkanocne malowanki. Dzieci wycinały z kolorowego papieru baranki i kurczaczki wielkanocne a także wykonywały świąteczne kartki.

Prace plastyczne naszych wychowanków posłużyły do wykonania gazetki ściennej „Wielkanoc” oraz ozdobienia sali świetlicowej.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM RADOSNEGO ALLELUJA !!!

Małgorzata Fal

fot. Monika Dalczyńska-Loraj i Małgorzata Fal

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545