Wiosna zawitała do naszej świetlicy

Wiosna zawitała do naszej świetlicy

Dnia 21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Nareszcie po trzech miesiącach zimy, przyszła  upragniona wiosna wraz z ciepłym wiatrem, deszczem, zapachem kwiatów i budzącej się do życia przyrody.

Wychowankowie naszej świetlicy z radością powitali wiosnę, a czekając na jej przybycie uczestniczyli  w różnorodnych zajęciach ukazujących uroki tej kolorowej, pachnącej i radosnej pory roku.

Podczas zajęć edukacyjno – wychowawczych dzieci omawiały wspólnie z wychowawcami świetlicy zmiany zachodzące wiosną w przyrodzie, rozwiązywały zagadki, rebusy i krzyżówki związane z tą tematyką. Uczniowie  zapoznali się z następującymi filmami edukacyjnymi tematycznie związanymi  z wiosną:

Został również  zorganizowany  konkurs poetycko – plastyczny ”Wiosna słowem malowana”. W ramach konkursu dzieci wykonały  książeczki o wiośnie, które zawierały samodzielnie napisane opowiadania, ilustracje wiosennych ptaków i kwiatów  oraz wiersze o tematyce wiosennej ułożone przez naszych wychowanków.

Wyniki konkursu:

  • I miejsce: Natasza Lesiak kl. III C
  • II miejsce: Zuzanna Stanek kl. kl. III C
  • III miejsce: Kinga Pałka kl. II A
  • Wyróżnienie: Lena  Czapka kl. II C

Gratulujemy!!!

Najwięcej radości sprawiły uczniom  zajęcia  plastyczno – techniczne, podczas których wykonywali  prace tematycznie związane z wiosną. Wychowankowie świetlicy malowali farbami  i kolorowali pastelami ilustracje przedstawiające zwiastuny wiosny. Z płatków kosmetycznych i kolorowego papieru powstały piękne bociany w  wiosennej  scenerii. Dzieci wykonały również kolorowe tulipany, motylki, ptaszki i żabki. Powstały także wiosenne krajobrazy wykonane z resztek materiałów i bibuły. Uczniowie ozdobili malutkimi kwiatuszkami z dziurkaczy litery, z których powstał wielobarwny napis ”WIOSNA”.

W trakcie zajęć muzycznych dzieci śpiewały piosenki związane z nadejściem wiosny:

„Maszeruje wiosna”

„Idzie do nas wiosna”

„Wiosna piękna i radosna”

„Wiosna w ogródku”

Wszystkie prace plastyczne wychowanków naszej świetlicy posłużyły do wykonania gazetek i wystawek o tematyce wiosennej, które zostały wyeksponowane w galerii prac uczniów na korytarzu szkolnym i w sali  świetlicowej.

Małgorzata Fal

fot. Magdalena Jacobsen, Kinga Bacik i Katarzyna Kamińska

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545