Przed nami wszystkimi jest teraz ciężki okres. Przepadły plany podróżnicze, zarówno te dalekie, jak i te zwykłe jak wypady po Polsce czy do muzeów. Ale jest sposób, aby odwiedzić ciekawe miejsca niezależnie od odległości, wczesnym rankiem albo późnym wieczorem.
Myśleliście kiedyś o tym, by pójść do muzeum w piżamie albo z pominięciem turystów stojących w długiej kolejce do kasy? To prostsze niż myślicie. Wiele polskich i światowych muzeów możecie zwiedzić nie wychodząc nawet z domu. A wszystko dzięki nowoczesnym technologiom i spacerom w wirtualnej rzeczywistości.
Wirtualne zwiedzanie to prosty sposób na to, by bez wychodzenia z domu spędzić miło czas, poszerzając przy okazji horyzonty kulturalne i zasób wiedzy. To też świetny sposób na odświeżenie informacji o danym miejscu dla osób, które już kiedyś je odwiedziły, ale nie wszystko z tej wizyty pamiętają.
Warto zatem wirtualnie spacerować, niezależnie od tego, czy utknęliśmy w domu z powodu odgórnie ustalonych zasad, czy nie – bo to po prostu przyjemne i pouczające doświadczenie, pełne estetycznych wrażeń oraz kopalnia wiedzy dla dużych i małych!
Pod tym linkiem możecie zwiedzić m.in.: Machu Picchu, Tadż Mahal, Sagradę Familię w Barcelonie, Wersal, Angkor Wat, Akropol w Atenach, Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, Stonehenge, Wielki Mur Chiński, Zamek Królewski w Warszawie, Kreml, Biały Dom, Katedrę Notre Dame w Paryżu, Muzeum Watykańskie,Wieżę Eiffla, Luwr, Piramidy w Gizie, Zamek Ogrodzieniec i wiele innych ciekawych budowli.
A to jeszcze nie koniec. Pod następnym linkiem kryje się wirtualne zwiedzanie: Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Westerplatte – Gdańsk, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Są tu także zamki i pałace wirtualne:
Zamek Królewski w Warszawie, Zamek Krzyżacki w Malborku, Zamek Książ w Wałbrzychu, Zamek w Łańcucie, Muzeum Zamkowe w Pszczynie, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce oraz podziemia wirtualnie: Kopalnia Soli w Wieliczce i Sztolnie Walimskie.
A może chcecie wybrać się na wirtualną wycieczkę do Krakowa? – Link tutaj.
Albo do Londynu? – Link tutaj.
A może zainspirujecie się podpowiedziami i sami poszukacie ciekawych miejsc, które można zwiedzić wirtualnie?
Miłego zwiedzania dla dużych i małych 🙂
Wychowawcy świetlicy