Zima w naszej świetlicy

Zima w naszej świetlicy

Do naszej świetlicy zawitała piękna Pani Zima. Wychowankowie świetlicy z radością powitali zimę uczestnicząc w różnorodnych zajęciach inspirowanych tą piękną porą roku.

W trakcie zajęć edukacyjno – wychowawczych dzieci obserwowały i omawiały zmiany zachodzące zimą w przyrodzie oraz rozwiązywały zagadki, rebusy i krzyżówki o tematyce zimowej. Uczestniczyły także w rozmowach i pogadankach mających na celu uwrażliwienie dzieci na niesienie pomocy ptakom i zwierzętom zimową porą.

Dzieci oglądały następujące prezentacje multimedialne o tematyce zimowej:

W czasie zajęć czytelniczych uczniowie czytali i omawiali wspólnie z wychowawcami następujące wiersze tematycznie związane z zimą:

  • T. Śliwiak „Śnieg, śnieg…”
  • L. Krzemieniecka „Przyjechała zima wozem”
  • H. Ożogowska „Zima”
  • S. Szuchow „Kto pamięta o zwierzętach”
  • T. Kubiak „Biegały ptaszki”
  • J. Imarek „Dwie minuty dla głodnych ptaków”

Podczas zajęć plastyczno – technicznych dzieci wykonywały różnymi  technikami plastycznymi  bałwanki z bibuły, kolorowego papieru i tekturowych talerzyków oraz wycinały z kartonu i patyczków kosmetycznych płatki śniegu . Wykonały również dekoracje „Zimowe baletnice”.

W trakcie zajęć umuzykalniających wychowankowie świetlicy śpiewali piosenki o tematyce zimowej takie jak:

Prace plastyczne uczniów posłużyły do wykonania gazetek ściennych umieszczonych w sali świetlicowej. Pozostałe prace zostały wyeksponowane w galerii prac uczniów na korytarzu szkolnym.

Małgorzata Fal

fot. Katarzyna Kamińska i Monika Dalczyńska-Loraj

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545