2c na warsztatach „W rytmie kultury – Święta Wielkanocne”

W środę 20 marca klasa 2c udała się do Muzeum Etnograficznego na warsztaty „W rytmie kultury – Święta Wielkanocne”. Warsztaty wprowadziły uczniów w zbliżający się czas świąt Wielkiej Nocy, jego symbolikę i źródła polskich tradycji wielkanocnych związanych z rytmem przyrody. Prowadząca przedstawiła dzieciom bardzo ciekawą technikę zdobienia pisanek, która nazywa się batik. Po zakończeniu zajęć uczniowie zwiedzili wystawę poświęconą pisankom i palmom wielkanocnym, na której przedstawiono prace konkursowe twórców ludowych. Zwieńczeniem warsztatów było wykonanie palmy wielkanocnej z rozmaitych materiałów plastycznych, które dzieci zabrały ze sobą.

Agnieszka Świątek