Marcowe konkursy matematyczne

Marcowe konkursy matematyczne

Co roku w marcu wielu uczniów naszej szkoły bierze udział w różnych konkursach matematycznych. W ostatnich dniach odbyły się 2 konkursy międzynarodowe. W konkursie „Matematyka bez granic” brali udział wszyscy uczniowie klas 6 i 8, którzy, pracując w grupach, musieli się zmierzyć z nietypowymi problemami, w tym z zadaniami sformułowanymi w języku angielskim. Uczestnicy kolejnego konkursu, Kangura Matematycznego, rozwiązywali wprawdzie zadania w języku polskim, ale takie same, jak ich rówieśnicy na całym świecie. W nagrodę wszyscy uczestnicy, a było ich aż 71, dostali łamigłówkę – tangram.

Dorota Sudoł

fot. Beata Rynkar i Dorota Sudoł

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545