Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Święto ustanowione w oparciu o rezolucję Zgromadzenia Ogólnego ONZ z 1992 roku. W naszej szkole dnia 1 grudnia (piątek) zorganizowaliśmy różne ciekawe inicjatywy, których celem było zwrócenie uwagi na prawa osób z niepełnosprawnościami. Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu wykonali na korytarzu wymowną gazetkę propagującą ideę integracji i równego traktowania osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

Podczas przerwy chętni nauczyciele oraz uczniowie, mogli wylosować cytaty pod hasłem: „Razem możemy uczynić świat lepszym”. Cytaty będzie jeszcze można wylosować sobie w bibliotece w okresie od 4 do 6 grudnia.

Magdalena Szpunar