Andrzejki w świetlicy szkolnej

Andrzejki w świetlicy szkolnej

Andrzejki, dzień imienin Andrzeja  kojarzy się wszystkim z  magiczną nocą wróżb, podczas  której można  poznać  swoją przyszłość. Jest to stary zwyczaj ludowy, gdzie wróżby czyniono 29 listopada, w wigilię Andrzejek. Miały one dać  odpowiedź  na długo oczekiwane pytania.

W wigilię św. Andrzeja prześcigano się więc w pomysłach, by z najróżniejszych oznak  wyczytać swoją przyszłość. Tradycje wróżb andrzejkowych przetrwały do dzisiaj. Obecnie Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą  wielu przeżyć i emocji.

Wychowankowie naszej świetlicy również chcieli zajrzeć w swoją przyszłość i sprawdzić, co ich czeka. Zebraliśmy się więc większą gromadą, by  wspólnie się pobawić, poczarować oraz powróżyć. Uczniowie dowiedzieli się co ich czeka w niedalekiej przyszłości i tej bardziej odległej. Czy wróżby się spełnią – czas pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one dzieciom wiele  radości  i  niezapomnianych  wrażeń.

Wszystkie wróżby przygotowane przez wychowawców świetlicy bardzo podobały się dzieciom. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową oraz integracji  zróżnicowanej  wiekowo grupy świetlicowej.

Małgorzata Fal

fot. Monika Dalczyńska-Loraj

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545