Andrzejkowe wróżby w świetlicy

Andrzejkowe wróżby w świetlicy

W ostatnich dniach w świetlicy szkolnej działy się magiczne rzeczy. Sala zmieniła swe oblicze za sprawą dekoracji andrzejkowych i nastąpił czas wróżb oraz zabaw. Po krótkim wysłuchaniu historii andrzejkowych tradycji rozpoczęła się zabawa z wróżbami.

Uczniowie losowali owoce, które miały przepowiadać czy spotka ich szczęście w miłości w najbliższym czasie. Losowano także nazwy różnych kwiatów i odczytywano ich znaczenie. Wychowankowie przekłuwali szpilką serce z imionami przyszłej wybranki bądź wybranka, a także losowali zawody, które będą wykonywali w przyszłości. Były rzuty monetą do miski z wodą oraz przekłuwanie balonów z zadaniem do wykonania. Na koniec dzieci ustawiały buty w wyścigu po szybkie wejście w związek małżeński. Nad prawidłowym przebiegiem wszystkich wróżb czuwały magiczne wróżki- wychowawcy świetlicy.

Uczestnicy zabaw andrzejkowych z radością wykonywali wszystkie zadania, a uśmiechy gościły na ich twarzach gdy opuszczali świetlicę szkolną.

                                                                                                               Magdalena Kamińska

fot. Katarzyna Kamińska

Skip to content