Dni Krajów Comeniusa

Dni Krajów Comeniusa

W dniu 6 grudnia odbyły się w naszej szkole Dni Krajów Comeniusa. Drugie piętro zostało na czas kilku lekcji zamienione w Europę a sale w kraje naszych partnerów w projekcie Comenius – Hiszpanię, Francję, Włochy i Wielką Brytanię bo taki jest język projektu.
Aby przybliżyć kulturę, dorobek i przyrodę uczniowie pracujący w projekcie wykonali pod kierunkiem nauczycieli (p. P. Słowik, p. J. Kloc, p. J. Szafraniec, p. M. Stańczyk – Przybylskiej) plakaty, prezentacje, dania, pokazywali pamiątki z podróży, albumy i zdjęcia, mapy a także stroje poszczególnych państw. Przygotowali również muzykę, która była ilustracją do zgromadzonych eksponatów.
W podróż po wyżej wymienionych krajach wybrały się wszystkie klasy naszego gimnazjum a także klasy szóste ze szkoły podstawowej. Można się było dowiedzieć mnóstwa ciekawych rzeczy o których nie piszą podręczniki i skosztować tradycyjnych dań, „spotkać” Królową i Szekspira, zrobić zdjęcie z żołnierzem armii Napoleona pod wieżą Eiffla, „wziąć” udział we włoskim pokazie mody czy „zatańczyć” flamenco.
Jak podkreślali uczestnicy oraz zwiedzający była to dobra zabawa.

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545