Dzień Matki w świetlicy szkolnej

26 maja obchodzimy Dzień Matki.
Jest to szczególny dzień, w którym wszystkie dzieci wyrażają szacunek i wdzięczność dla swoich mam, obdarowując je laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju prezentami.

To święto ma na celu okazanie mamom miłości, jak również podziękowanie im za trud i opiekę włożoną w nasze wychowanie.

Również w świetlicy szkolnej uczniowie na zajęciach plastycznych wykonywali dla swoich mam kolorowe kwiaty z bibuły w kształcie lilii wodnych,  a także redagowali życzenia i wykonywali wielobarwne laurki w kształcie serc i kolorowych koszyczków.

Powstał także  plakat, na którym dzieci w serduszkach dziękowały swoim mamom za wiele pięknych,  czułych  słów i gestów, które otrzymują na co dzień  od swoich kochanych mam.

Na kartonowych talerzykach uczniowie klas pierwszych rysowali piękne widoczki oraz kwiatuszki z okazji Dnia Matki i wykonywali kolorowe laurki. Pierwszoklasiści wykonali również  portrety swoich mam oraz plakat „Nasze Mamy”. Wszystkie dzieci wycinały z papieru kolorowego wielobarwne serca, które utworzyły jedno wielkie serce dla Mamy.

Podczas zajęć czytelniczych wychowankowie świetlicy recytowali wiersze związane z Dniem Matki, a w czasie zajęć muzycznych śpiewali piosenki o mamach.

Prace plastyczne uczniów posłużyły do wykonania gazetek oraz wystawek okolicznościowych umieszczonych w salach świetlicowych i galerii prac na korytarzu szkolnym.

Za to, że zawsze jesteś przy naszym boku.
Za to, że wskazujesz drogę nam w mroku.
Za to, że dni nasze tęczą malujesz,
dziś Mamo z głębi serca wszystkie dzieci Ci

DZIĘKUJĄ