Dzień Otwarty w Wojewódzkim Urzędzie Pracy

Dzień Otwarty w Wojewódzkim Urzędzie Pracy

Dzień Otwarty w Zespole Zamiejscowym Wojewódzkiego Urzędu Pracy w ramach OTK 2023.

W dniu 18 października 2023 r. na zaproszenie doradcy zawodowego z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Tarnowie, Pani Iwony Pasierb, grupa uczniów z klas siódmych oraz ósmych miała możliwość uczestniczenia w Dniu Otwartym zorganizowanym w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Krakowie – Zespole Zamiejscowym w Tarnowie.

Wydarzenie odbywało się w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

„Dzień Otwarty”  realizowany był  pod hasłem „Zostań nowym Kopernikiem i rozwijaj swój talent  w zawodach z dziedziny nauk ścisłych i technicznych” skierowane było do młodzieży w szczególności planującej dalszy rozwój edukacyjno – zawodowy w zawodach z dziedziny nauk ścisłych i technicznych.

Podczas tego dnia zaproszone uczelnie wyższe zaprezentowały swoją ofertę w ramach stoisk wystawienniczych oraz w formie prezentacji multimedialnych.  Uczniowie odwiedzając poszczególne stoiska zapoznawali się ze specyfiką poszczególnych uczelni i kierunków, przeprowadzając wywiady z przedstawicielami tj.:

  • Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie,
  • Politechniki Krakowskiej,
  • Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie,
  • Akademii Tarnowskiej,
  • Wojskowego Centrum Rekrutacji, które zaprezentowała ofertę kształcenia na uczelniach wojskowych.

 Pytania, które były zadawane przez uczniów w ankietach wywiadu,  dały możliwość  pozyskania praktycznych odpowiedzi dotyczących przyszłych planów edukacyjno- zawodowych tj.:

  • Dlaczego warto w przyszłości wybrać daną uczelnię?
  • Które przedmioty szkolne będą liczyły się szczególnie podczas rekrutacji?
  • Jakie zawody będzie mogła wykonywać osoba, która ukończy daną uczelnię?
  • Jakie cechy (osobowości, charakteru) powinna mieć osoba, która w przyszłości będzie chciała wykonywać dany zawód?

Opracowanie i zdjęcia: Doradca zawodowy Magdalena Szpunar

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545