Komunikat Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z dn. 27.04.2020 r.

Komunikat Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z dn. 27.04.2020 r.

Szanowni Państwo,

Rodzice, Dyrektorzy, Nauczyciele i Pedagodzy placówek oświatowych Tarnowa

Przedłużająca się sytuacja epidemiologiczna oraz ograniczenie funkcjonowania Poradni do dnia 24 maja 2020 r., uniemożliwia nam podjęcie pracy w dotychczasowych formach. Dokładamy jednak wszelkich starań, aby zachować ciągłość i możliwie najwyższą jakość współpracy zarówno z Rodzicami, jak i szkołami i przedszkolami w formie e-kontaktu.

Pragniemy przypomnieć, że prowadzimy telefoniczne dyżury psychologów, codziennie w godzinach 10.00-12.00 można porozmawiać z psychologiem dzwoniąc pod nr: (14) 655 99 95. Uruchomiliśmy również specjalne dyżury mailowe psychologów, pedagogów,  logopedów i doradców zawodowych, podczas których specjaliści udzielą wsparcia rodzicom, dzieciom/uczniom i nauczycielom. Poniżej podajemy adresy mailowe:

Na naszej stronie internetowej www.ppptarnow.pl umieszczony jest szczegółowy harmonogram dyżurów poszczególnych specjalistów – wykaz imienny. Szczególnie polecamy zakładkę Do pobrania. W zasobach strony znajdą Państwa szereg publikacji nawiązujących m.in. do obecnej niezwykle trudnej dla wszystkich sytuacji oraz zestawy ćwiczeń do terapii pedagogicznej, psychologicznej i logopedycznej, jak również poradniki z zakresu doradztwa zawodowego.

Wiemy, że niepokoi Państwa brak możliwości wydawania przez poradnię orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego lub o potrzebie indywidualnego nauczania, opinii  o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju oraz opinii o odroczeniu obowiązku szkolnego. Zapewniamy, że po uruchomieniu pracy stacjonarnej Poradni, wydawanie powyższych dokumentów będzie dla nas priorytetem. Jeżeli w powyższych sprawach zostaną podjęte przez Ministerstwo Edukacji Narodowej nowe decyzje, niezwłocznie o nich poinformujemy.

Zachęcamy Państwa do korespondencji i przekazanie powyższych informacji dzieciom/uczniom, rodzicom i nauczycielom o możliwości uzyskania wsparcia i pomocy.

Życzymy Państwu i sobie jak najszybszego powrotu do stabilizacji i powrotu do codziennych obowiązków.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowie

ul. Chyszowska 3

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545