Lekcje muzealne klas 8b i 8d

Lekcje muzealne klas 8b i 8d

Uczniowie klas VIIIb i VIIId uczestniczyli w lekcji muzealnej „Tam dom twój, gdzie serce twoje” zorganizowanej przez Regionalne Centrum Edukacji o Pamięci.

Celem zajęć było poznanie fenomenu Polskiego Państwa Podziemnego i jego struktur na uchodźctwie i w kraju.

W części warsztatowej uczniowie pracowali na materiałach historycznych poznając, jakie formy przybierał sabotaż i konspiracja.

Zajęcia były wstępem do omawiania lektury „Kamienie na szaniec” i pozwoliły uczestnikom uporządkować wiedzę oraz ją uzupełnić w nietypowy, „nie szkolny” sposób. Były też okazją do powtórki wiadomości z historii.

Renata Urjasz

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545