Magiczne Święta Bożego Narodzenia

Magiczne Święta Bożego Narodzenia

Grudzień  to magiczny miesiąc pełen niespodzianek i wydarzeń, które mają wyjątkowy czar i  moc. Nie tak dawno wszystkie dzieci oczekiwały na  wizytę  Świętego Mikołaja, a już wkrótce nadejdą  Święta Bożego Narodzenia, najbardziej ciepły oraz  rodzinny czas. Magiczny nastrój tych wyjątkowych świąt wkradł się do świetlicy szkolnej już z początkiem grudnia.  

Grudniowy kalendarz stanowił inspirację dla twórczości wychowanków naszej świetlicy. W tym przedświątecznym okresie uczniowie uczestniczyli bowiem w różnorodnych zajęciach tematycznie związanych ze świętami.

W trakcie zajęć edukacyjnych dzieci zapoznały się z tradycjami bożonarodzeniowymi w Polsce i na świecie. Rozwiązywały zagadki, krzyżówki, rebusy i  quizy, których motywem przewodnim były Święta Bożego Narodzenia. 

Dzieci oglądały następujące świąteczne prezentacje multimedialne:

W czasie zajęć czytelniczych uczniowie czytali  i omawiali  wspólnie z wychowawcami następujące utwory o tematyce świątecznej:

  •  T. Kubiak „Wieczór wigilijny”
  •  L. Marjańska „Przy choince”
  •  Z. Trzaskowski „Gwiazdka”
  • M. Woźniewska „Kolęda płynie”

Najwięcej radości sprawiły uczniom zajęcia plastyczno – techniczne, podczas których wykonywali świąteczne ozdoby. Z kolorowego  kartonu uczniowie wycinali małe choineczki, które ozdobili cekinami, brokatem i świątecznymi motywami. Kolorowali pastelami świąteczne obrazki i szopki betlejemskie. Salę świetlicową dzieci z pomocą nauczycieli udekorowały gwiazdkami, śnieżynkami i  świątecznymi witrażami.

W ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu ”Gramy zmysłami” wychowankowie świetlicy wykonali z masy solnej sensoryczne ozdoby choinkowe.

 Prace plastyczne uczniów posłużyły do wykonania bożonarodzeniowych gazetek ściennych.

Dzieci wzięły także udział w następujących mini  konkursach świątecznych:

  • „Co wiem o Świętach Bożego Narodzenia?” – konkurs wiedzy.
  • „Jaka to kolęda?” – konkurs muzyczny.

Nasi wychowankowie wykonali również różnymi technikami plastycznymi kartki świąteczne dla Dyrekcji i Pracowników Szkoły.

W trakcie zajęć muzycznych dzieci wspólnie  śpiewały  tradycyjne polskie kolędy oraz pastorałki takie jak:

Każde z tych zajęć oraz świąteczne dekoracje, które stanowiły bogactwo twórczych pomysłów dzieci wprowadziły wychowanków naszej  świetlicy w świąteczny nastrój i przypomniały o tym, że długo wyczekiwane Święta Bożego Narodzenia już wkrótce nadejdą i  sprawią nam wiele radości, a także  dostarczą  niezapomnianych chwil i wzruszeń.

Małgorzata Fal

fot. Katarzyna Kamińska

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545