Marzec miesiącem Frankofonii

Marzec miesiącem Frankofonii

Frankofonia to wspólnota państw i ludzi posługujących się językiem francuskim. Każdego roku 20 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Frankofonii. To wielkie święto języka francuskiego i jego użytkowników. Z tej okazji podejmowane są różne inicjatywy promujące język i kulturę francuską.  Warto przypomnieć, że język francuski obecny jest na 5 kontynentach i posługuje się nim 230 milionów ludzi na całym świecie.

Uczniowie uczący się języka francuskiego przygotowali prezentacje na wybrane zagadnienia z kultury francuskiej. W tym roku popularnością cieszyła się Francja. Uczniowie w formie ciekawostek opowiadali o Francji, jej zabytkach, najważniejszych postaciach z historii, wynalazkach, francuskiej modzie, francuskich markach,  a także przedstawili kilka najpopularniejszych wyrażeń mowy potocznej. Poznaliśmy kilka ciekawostek o języku francuskim i krajach francuskojęzycznych. Na lekcji można było zjeść francuskiego croissant, czy francuską baguette a także spróbować kilku rodzajów francuskich fromages. Na  deser serwowano francuską tarte aux pommes. Można było posłuchać musique française, zbudować La Tour Eiffel z puzzli 3D oraz zagrać w dubble poznając symbole związane ze Szwajcarią. Całość dopełniła sesja fotograficzna.

Joanna Szafraniec

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545