Mikołajki w naszej świetlicy

Mikołajki w naszej świetlicy

Od wielu lat Mikołajki kojarzą się z wielką przyjemnością i tajemniczością. Każdego roku wszystkie dzieci z niecierpliwością oczekują dnia, w którym odwiedzi je Święty Mikołaj.  

W związku z Mikołajkami wychowankowie naszej świetlicy  uczestniczyli w cyklu zajęć przybliżających im postać Świętego Mikołaja.

W czasie zajęć edukacyjnych uczniowie omawiali tradycje mikołajkowe w Polsce i w innych krajach oraz pisali listy do Świętego  Mikołaja, prosząc o wymarzone prezenty.

Dzieci ogladały następujące prezentacje multimedialne, podczas których rozwiązywały różne zadania  i zagadki o tematyce mikołajkowej.

”Mikołajkowe zagadki”

”Pozdrowienia od Mikołaja”

”Święty Mikołaj”

Podczas zajęć czytelniczych dzieci czytały wspólnie z wychowawcami świetlicy „Księgę Bożego Narodzenia”, a także opowiadania i książki związane z tematem:

  • A.Grabowski „List do Mikołaja
  • A. Matusiak „Święty Mikołaj”
  • E. Stadtmüller „Portret dla Świętego Mikołaja”
  • A. Zabokrzycki „Opowieści o Świętym Mikołaju”

W trakcie zajęć plastyczno – technicznych uczniowie wykonali z resztek matriałów  i kolorowego papieru oraz waty duży portret Świętego Mikołaja. Kolorowali również pastelami rysunki związane z Mikołajkami. Uczniowie wykonali także z czerwonych  i białych kółeczek prace przestrzenne – piękne papierowe Mikołaje. Dzieci rozwiązywały karty ”Zakodowane Mikołajki”.

W czasie zajęć muzycznych dzieci śpiewały następujące piosenki o Mikołaju:

”Dzień św. Mikołaja”

„Kochany Panie Mikołaju”

„A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna”

„Kochany Mikołaj”

„Piosenka o św. Mikołaju” 

„Co za radość – piosenka o Mikołaju”

Prace plastyczne uczniów posłużyły do wykonania gazetek ściennych związanych z Mikołajkami.

Małgorzata Fal

fot. Katarzyna Kamińska

fot. Małgorzata Fal

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545