Młodzi z „jedynki” biorą sprawy w swoje ręce – projekt „SEJM DZIECI I MŁODZIEŻY”

Młodzi z „jedynki” biorą sprawy w swoje ręce – projekt „SEJM DZIECI I MŁODZIEŻY”

W ramach projektu „Sejm Dzieci i Młodzieży”, którego tytuł brzmi: Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej, uczniowie tarnowskiego Gimnazjum nr 1 pracując w trzech dwuosobowych zespołach opracowali mapę miejsc noszących nazwy związane z dawnym ustrojem politycznym, zaproponowali zmiany ich patronów, a także złożyli na ręce przewodniczącego Rady Miasta Kazimierza Koprowskiego projekt nadania jednemu ze skwerów miejskich nazwy „Plac Żołnierzy Wyklętych” oraz zmianę nazwy ulicy Fąfary na ul. Ryszarda Smorzewskiego. Inicjatywa ta spotkała się z dużym zainteresowaniem radnych podczas posiedzenia Rady Miasta w dniu 30 marca, na którym obecna była także młodzież z Gimnazjum nr 1.
Młodzi ludzie spotkali się z mieszkańcami ulic, których nazwy planowane są do zmiany, przeprowadzili akcję ulotkową, zdobyli także wiedzę o nowych patronach. W tym celu nawiązali współpracę nie tylko z lokalnymi władzami, ale także historykami i ludźmi pamiętającymi minione czasy. Bardzo zaangażowali się w ten projekt, którego finałem jest udział w XXIII sesji SDiM  w czerwcu bieżącego roku.
O mandat poselski ubiegają się: Martyna Boguska, Oliwia Mazurek, Martyna Łaś, Oliwia Rabiasz, Mikołaj Walkowicz i Dariusz Milówka. Wszyscy są uczniami klasy II b Gimnazjum im. Jana Nowaka Jeziorańskiego.

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545