Nowy projekt ERASMUS+

Nowy projekt ERASMUS+

Nasza szkoła przystąpiła do realizacji nowego projektu współpracy europejskiej w ramach współpracy szkół na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk.

Projekt nosi tytuł  „Prawo do edukacji uchodźców i odrobina empatii”, a jego głównym tematem jest naświetlenie  problemu uchodźców, imigrantów oraz osób powracających z zagranicy. Problem ten  stał się  międzynarodowym w ostatnich latach i zaczyna dotyczyć prawie wszystkich krajów Unii Europejskiej. Żywimy przekonanie, iż realizując zadania projektu przyczynimy się do zminimalizowania społecznych i ekonomicznych zagrożeń stwarzanych przez ten problem. Jest to główny cel projektu.

Oprócz dramatów i tragedii uchodźców możemy zaobserwować iż  w naszych społeczeństwach panują uprzedzenia i stereotypy utrudniające życie uchodźcom i imigrantom. W większości krajów europejskich, postrzegamy uchodźców i imigrantów jako problem bezpieczeństwa i obserwujemy zwiększanie wskaźników przestępczości wśród uchodźców.

Narastające uprzedzenia skutkują problemami z zatrudnieniem, lekkomyślnym korzystaniem z dóbr społecznych oraz  niskim poziomem wykształcenia. Wierzymy iż dzięki realizacji zadań projektu  będziemy w stanie zaoferować rozwiązania wszystkich tych problemów poprzez wniesienie innej perspektywy w postrzeganiu uchodźców i imigrantów.

Wszyscy nasi uczestnicy projektu napotkali problem uchodźców w swoich  społeczeństwach i szkołach lub wkrótce będą musieli się z tym problemem zmierzyć.

Podczas realizacji projektu spotkają się nauczyciele oraz uczniowie  i wymienią oraz wypracują  dobre praktyki w pracy z uchodźcami i imigrantami. Skuteczność projektu zostanie zwiększona dzięki udostępnieniu zdjęć, filmów  i ciekawych efektów wizualnych.Wszystkie działania podejmowane z uczniami  podczas zajęć szkolnych będą rozpowszechniane i promowane. Naszym celem jest zwiększenie świadomości naszych uczniów i nauczycieli na temat uchodźców, pobudzenie empatii i pozytywnego nastawienia. Partnerzy projektu:

Rumunia- SZKOŁA PODSTAWOWA  NR 1 W TARNOWIE

Grecja- GENIKO LYKEIO NEAS IONIAS MAGNISIAS

Bułgaria- PROFESIONALNA GIMNAZIA PO TARGOVIA I RESTORANTYORSTVO

Turcja- HATTAT BEHCET ARABI

Włochy- IPIAS G. GIORGI

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545