Podziękowania za udział w projekcie DZIEŃ DOBRA 2022

Podziękowania za udział w projekcie DZIEŃ DOBRA 2022

Przypadająca 24 kwietnia Niedziela Miłosierdzia Bożego to święto patronalne Caritas. W tym roku po raz pierwszy obchodzona była w Polsce jako Dzień Dobra. Nasza diecezjalna Caritas głównie poprzez Szkolne Koła Caritas a także przez Parafialne Zespoły Caritas włączyła się z tą akcję. W poszczególnych parafiach organizowane były różne przedsięwzięcia tj. pikniki, festyny, koncerty muzyki religijnej, warsztaty integracyjne dla dzieci z Ukrainy, tańce wielkanocne z flagami, konkursy, kiermasze, licytacje i zbiórki.

Nasi wolontariusze w tym dniu uczestniczyli również we Mszy Świętej o godz. 11.00 w parafii pw. Świętej  Rodziny,  która była również  okazją do przedstawienia podczas homilii  prezentacji multimedialnej nt. działalności Szkolnego Koła Caritas w SP1 w ramach realizacji Projektu „Dzień Dobra”.

Po Mszy Świętej  zorganizowana została  zbiórka do puszek na cele wyznaczone w tym dniu przez Diecezjalną Caritas tj. na leczenie i  rehabilitację dzieci w ośrodku Caritas  w Jadownikach  Mokrych oraz pomoc uchodźcom. Wolontariuszom udało się na ten cel zebrać kwotę 738 zł.

Zainteresowaniem cieszyło się także zaplanowane w tym dniu spotkanie z wolontariuszami i zaproszonymi gośćmi w sali Świętego Wincentego, podczas którego  była możliwość powtórnego wyświetlenia prezentacji multimedialnej wraz ze wspólnym jej  omówieniem. Celem spotkania była integracja, wymiana doświadczeń oraz poczęstunek.

Składamy serdeczne podziękowania za wsparcie w realizacji DNIA DOBRA 2022 tj.:

  • pomoc w przygotowaniu  gazetki do kościoła i współpracę z nauczycielem plastyki  Panią Katarzyną Rak,
  • pomoc w przygotowaniu  prezentacji multimedialnej  nt. działalności Szkolnego  Koła Caritas w SP1 w ramach realizacji Projektu „Dzień Dobra” i  współpracę z nauczycielem  informatyki Panią Beatą Rynkar,
  • przygotowanie pięknych pieśni Chóru szkolnego Allegretto tematycznie związane z  Miłosierdziem Bożym i współpracę z nauczycielem muzyki Panią Joanną Stępień.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

Więcej informacji o Dniu Dobra na stronie: https://dziendobra.pl/

Opiekun Szkolnego Koła Caritas w Szkole Podstawowej  Nr 1 im. Klementyny Hoffmanowej w Tarnowie – Magdalena Szpunar.

Asystent  Szkolnego Koła Caritas w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Klementyny Hoffmanowej w Tarnowie – ks. Dominik Palkij.

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545