Szlakiem Orlich Gniazd

Szlakiem Orlich Gniazd

5 i 6 maja uczniowie klasy 5a i 5b wraz z wychowawcami oraz p. A. Chochołowicz i B. Wyrobą spędzili na wycieczce Szlakiem Orlich Gniazd w Ojcowie i Ogrodzieńcu.

Dzień 1: Zwiedziliśmy Jaskinię Nietoperzową w Jerzmanowicach, spacerowaliśmy Doliną Prądnika w Ojcowskim Parku Narodowym, zobaczyli Maczugę Herkulesa oraz zamek w Pieskowej Skale.

Dzień 2: Wzięliśmy udział w warsztatach terenowych pt. „Ochrona cennych przyrodniczo siedlisk nieleśnych, charakterystycznych dla obszaru Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd”, przewodnik pokazał nam zamek Pilcza w Smoleniu, zwiedziliśmy Zamek Ogrodzieniec, a także z punktu widokowego zobaczyliśmy Pustynię Błędowską.

Sylwia Szafarz-Zakrzewska

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545