Praca uczniów w projekcie Erasmus+ języki obce

Praca uczniów w projekcie Erasmus+ języki obce

W ramach realizacji projektu Erasmus + uczniowie po kierunkiem nauczycieli języków obcych – Sylwii Szafarz- Zakrzewskiej, Joanny Szafraniec i Marzeny Strojny sporządzili słowniki obejmujące słownictwo związane z tematyką uchodźstwa.

Słowniki w wersji angielskiej niemieckiej i francuskiej zawierają takie hasła jak min. uchodźca, azyl, miejsce schronienia, sierota, rozpacz, prześladowanie, narodowość, tęsknota, wojna, cierpienie, głód, bezdomność nadzieja , wygnanie i inne. Hasła te wraz z tłumaczeniem na język polski wzbogacone są ponadto zdaniami obrazującymi przykład zastosowania danego słowa lub zwrotu. Większość słowników posiada bogatą i bardzo estetyczną szatę graficzną. Objaśnienia haseł są wzbogacone odpowiednimi rysunkami, symbolami lub zdjęciami. Niektóre z prac maja ponadto oryginalną formę konstrukcyjną np. sześcian lub postać człowieka- wędrowca. Wszystkie słowniki znajdują się w zbiorach naszej biblioteki wiec w razie   potrzeby możecie z nich skorzystać.

Ponadto w ramach lekcji j. angielskiego uczniowie wykonali prezentacje multimedialne objaśniające zjawisko uchodźstwa, potrzeb i pomocy udzielanej uchodźcom. Powstały również eseje na temat „Postawy wobec uchodźców w różnych krajach”:

Marzena Żmuda

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545