Rajd jesienny Gimnazjum

Rajd jesienny Gimnazjum

Dnia 20 września uczniowie wszystkich klas Gimnazjum wzięli udział w rajdzie jesiennym do Wał-Rudy i Zabawy.
Najpierw odwiedziliśmy miejsce akcji III Most , która odbyła się w nocy 25/26 lipca 1944 i polegała na dostarczeniu kurierów rządu RP na uchodźstwie na tereny okupowanej Polski a  w drodze powrotnej zabraniu elementów zdobytego przez partyzantów rakietowego pocisku balistycznego V2 oraz kurierów. Wśród osób, które przyleciały wtedy do Wał-Rudy, był także Jan Nowak Jeziorański, patron naszego gimnazjum.
Następnie udaliśmy się do domu rodzinnego błogosławionej Karoliny Kózki. Ta 16-letnia prosta dziewczyna zginęła z ręki rosyjskiego żołnierza w 1914 roku, stając się patronką Ruchu Czystych Serc i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
Ostatnim odwiedzonym przez nas miejscem była Zabawa. Tam w ogrodzie przy Sanktuarium Bł. Karoliny odbyło się spotkanie przy grillu. Dzięki firmom: Długoń, Piekarnia Gniadek oraz Pszczólka pana Niemca można było się delektować pieczoną kiełbasą z dodatkami.
Czas do powrotu spędziliśmy na różnego rodzaju zabawach i rozgrywkach sportowych.
Dzięki sprzyjającej pogodzie miło spędziliśmy czas oraz wzbogaciliśmy swą wiedzę o Patronie Naszego Gimnazjum oraz o regionie.
Wszyscy nauczyciele i podejmujący nas gospodarze podkreślają dojrzałość i kulturę zachowania uczniów w czasie rajdu.

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545