Rajd szlakiem cmentarzy z I wojny światowej

Rajd szlakiem cmentarzy z I wojny światowej

Dnia 8 października uczniowie naszego gimnazjum oraz uczniowie klas VI „Hoffmanówki” pod opiką nauczycieli udali się na całodzienną wycieczkę w ramach realizacji miejskiego projektu „Drogi tarnowian do niepodległości”. Celem wyprawy były cmentarze wojenne z I wojny światowej rozsiane wokół naszego miasta w miejscowościach: Poręba Radlna, Tuchów, Gromnik, Ciężkowice, Janowice, Lubika.
Na miejscu uczniowie zapoznali się z historią tych miejsc i toczącymi się na Ziemi Tarnowskiej walkami.
Następnie spotkaliśmy się w gospodarstwie agroturystycznym w Jastrzębiej, gdzie miło spędziliśmy czas przy grillu i różnych zabawach.

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545