Spotkanie profilaktyczne z dziećmi z okazji obchodzonego Światowego Dnia Zdrowia 2016

Spotkanie profilaktyczne z dziećmi z okazji obchodzonego Światowego Dnia Zdrowia 2016

Dnia 7 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Zdrowia, który w tym roku  przebiegał pod hasłem „Zatrzymać cukrzycę”. W związku z tym dzieci ze świetlicy szkolnej z klas I b, I c i I d uczestniczyły pod opieką p. Kingi Bacik i p. Małgorzaty Fal w zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez p. pedagog Magdalenę Szpunar, wspólnie z wolontariuszami z Gimnazjum nr 1.

Podczas zajęć wychowankowie świetlicy:
zapoznali się z piramidą zdrowego żywienia,
dobierali odpowiednie nazwy produktów do właściwego miejsca w piramidzie,
układali puzzle z owocami i warzywami, a następnie odgadywali ich nazwy.
Został także omówiony problem zachorowań na cukrzycę.
Uczniowie zapoznali się również z piramidą aktywności fizycznej dla dzieci. Omawiali różne formy aktywnego spędzania czasu wolnego i uczestniczyli w ćwiczeniach oraz zabawach ruchowych poprawiających kondycję fizyczną.
Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci pokolorowały swoje piramidy żywienia. Prace uczniów zostały wykorzystane do wykonania gazetki okolicznościowej o tematyce zdrowotnej, którą umieszczono w korytarzu przy świetlicy szkolnej.

Zobacz fotorelację z przeprowadzonych zajęć.

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545