Spotkanie uczniów z zawodem STRAŻAKA

Spotkanie uczniów z zawodem STRAŻAKA

W dn. 19.11.2015 r. zostało zorganizowane  dwugodzinne wyjście do KM Państwowej Straży Pożarnej  w Tarnowie. Celem spotkania było zapoznanie uczniów klas III ze specyfiką zawodu strażaka w kontekście wyboru szkoły ponadgimnazjalnej oraz wymagań zawodowych.

Tematyka i cel   obejmowały :
>zajęcia doradczo-zawodowe w obiektach przeprowadzone przez mł. bryg. Pana Pawła Mazurka umożliwiające przedstawienie specyfiki trudnego i odpowiedzialnego zawodu strażaka  w aspektach:
– predyspozycji zawodowych wymaganych od kandydata
– wymagań edukacyjnych oraz kierunków kształcenia
– warunków pracy oraz możliwości zatrudnienia

Uczniowie mięli również możliwość zwiedzenia pomieszczeń jednostki JRG I przy ul. Klikowskiej .- w dn.19.11.2015r.  w których zapoznali się z wyposażeniem tj.: rodzajami samochodów strażackich oraz z zakresem praktycznych obowiązków strażaków podczas pełnionej służby.
Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach włączenia się naszej szkoły w obchody Światowych Dni Przedsiębiorczości 2015- odbywających się  w dniach 16 – 22.11.2015 r.
III a – uczniowie pod opieką p. M. Żmudy
II a, III b – uczniowie pod opieką p. P.Dudek i p. M.Szpunar

Organizator spotkania: doradca zawodowy – Magdalena Szpunar

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545