Świetlicowy Dzień Matki

Świetlicowy Dzień Matki

Jest taki jeden, szczególny dzień w roku, w którym nasze kochane Mamy mają swoje święto – to  Dzień  Matki obchodzony 26 maja. 

W tym dniu, w sposób szczególny wszystkie dzieci wyrażają szacunek i wdzięczność dla swoich Mam, obdarowując je laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju prezentami.

To święto ma na celu okazanie Mamom miłości, jak również podziękowania im za trud i opiekę włożoną w nasze wychowanie.

Również w świetlicy szkolnej uczniowie brali udział w różnych zajęciach przygotowanych przez wychowawców, które  miały  na celu  wzmocnienie  więzi  rodzinnych.

W czasie zajęć dydaktyczno – wychowawczych  uczniowie uczestniczyli w rozmowach na temat  roli  Mamy w życiu dziecka, układali opisy swoich mam, oraz redagowali życzenia z okazji ich święta.  

Podczas zajęć czytelniczych wychowankowie świetlicy recytowali wiersze związane z Dniem Matki i uczestniczyli w czytaniu wierszy „Mama w poezji”.

W czasie zajęć plastyczno – technicznych uczniowie wykonywali różnymi technikami plastycznymi piękne wielobarwne laurki dla  Mamy.

Podczas zajęć muzycznych dzieci śpiewały następujące  piosenki o Mamie i dla Mamy:

  • „Kocham Cię Mamo”.
  • „Ta piosenka jest dla Mamy”.
  • „Jesteś Mamo skarbem mym”.
  • „A ja wolę moją Mamę”.
  • „Dla Mamy”.
  • „Życzenia dla Mamy”.

W trakcie zajęć umuzykalniających  uczniowie uczestniczyli w zabawach rytmiczno – tanecznych przy akompaniamencie muzycznym.

Prace plastyczne naszych wychowanków posłużyły do wykonania gazetki okolicznościowej z okazji  Dnia  Matki, która została wyeksponowana w galerii prac uczniów na korytarzu szkolnym.

Małgorzata Fal

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545