Święto Babci i Dziadka

Święto Babci i Dziadka

21 stycznia obchodzimy Święto Babci, a dzień później Święto Dziadka.

Są to szczególne dni w roku, w których wszystkie wnuki wyrażają swoim Babciom i Dziadkom miłość, szacunek oraz wdzięczność za ich trud, opiekę i oddanie, a przede wszystkim dziękują za czas, który zawsze dziadkowie im poświęcają.

W tych dniach wnuczęta składają serdeczne życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka wręczając im  laurki, kwiaty i własnoręcznie wykonane upominki. Także świetlica szkolna włączyła się w obchody tego święta organizując różnorodne formy zajęć.

W czasie zajęć edukacyjnych dzieci uczestniczyły w rozmowach i pogadankach dotyczących roli jaką odgrywają dziadkowie w życiu wnucząt. Redagowały również życzenia z okazji  Dnia Babci i Dziadka.

Dzieci oglądały następujące prezentacje multimedialne o Dniu Babci i Dziadka:

W trakcie zajęć czytelniczych uczniowie wraz z wychowawcami czytali i omawiali  następujące utwory związane z Dniem Babci i Dziadka:

  • „Niech Dziadzio z Babunią”- Zofia Rogoszówna.
  • „Dla Babci i Dziadziusia” – Wanda Chotomska.
  • „Kwiatki dla Babci”- Barbara Lewandowska.
  • „Kwiaty dla Dziadka” – Wanda Chotomska.

Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonywały  z kolorowych kółeczek techniką origami laurki na Dzień Babci i Dziadka . 

Uczniowie wykonywali również dowolną techniką plastyczną  portrety Babci i Dziadka. Powstał również duży plakat, na którym dzieci pisały życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka i kolorowały flamastrami małe serduszka, które utworzyły wielobarwny bukiet dla Babci i Dziadka.

W czasie zajęć muzycznych uczniowie  śpiewali  piosenki  związane z Dniem Babci i Dziadka  takie jak:

Wszystkie te zajęcia miały na celu podnieść rangę Dnia Babci i Dziadka, podkreślić rolę dziadków w rodzinie, zwrócić wychowankom szczególną uwagę na szacunek wobec osób starszych, chęć niesienia im pomocy w sytuacjach dnia codziennego oraz zacieśnić więzi rodzinne między najbliższymi członkami rodziny.

Prace plastyczne naszych wychowanków posłużyły do wykonania gazetek i wystawek okolicznościowych związanych z Dniem Babci i Dziadka.

Małgorzata Fal

fot. Małgorzata Fal, Monika Dalczyńska-Loraj, Magdalena Kamińska, Katarzyna Kamińska i Joanna Szafraniec

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545